טיפ לגבי הפיצ'פקעס שמבזבזים לנו את החיים

יום ראשון, שעה 11:00. אתם אמורים לקדם את העסק, להתכונן למבחן או לעבוד על הפרויקט בעבודה. אך במקום לעשות זאת אתם מוצאים את עצמכם שומעים את צליל שיר ההמתנה לנציג חברת הסלולר שלכם. כשהדקות חולפות, אתם מרגישים יותר ויותר תחושת קונפליקט פנימי, מעין "אני לא אמור להתעסק עם השטויות האלה עכשיו!".
כשרק הרמתם את הטלפון הייתם באשליה שזה ייגמר מהר. "רק אסדר את הדבר הקטנצ'יק הזה ומיד אחזור למה שחשוב", חשבתם לעצמכם. אבל הניסיון האישי שלכם כבר יודע מראש שהסידורים הקטנים מתארכים עוד ועוד ומסתעפים כמו צמח מטפס על קיר מחוספס. פתאום צריך צילום תעודת זהות ואז מגלים שהסורק נתקע ואז כבר צריך לחפש איש מקצוע שיתקן או סורק חדש וכך זה נמשך והקונפליקט גדל. בסוף היום אתם עלולים למצוא עצמכם בתחושת פספוס וחולשה ששוב השקעתי את הזמן היקר שלי בדברים הקטנים, במקום במה שייתן לי בסופו של דבר תחושת סיפוק, ערך והישג.
אז הקונפליקט ברור: יש את מה שחשוב לעשות וארגיש שלם לעשות אותו ויש את מה שהתגנב והשתלט על סדר היום מכיוון שהתפתיתי להתחיל אתו.
אגב, מדוע אנו מתפתים לסידורים? בגלל שאנו יודעים שאם רק "נעביר קו" על פריטים ברשימת המטלות שלנו נרגיש סיפוק מהיר. זה אומנם נכון. אך אם נעשה זאת על חשבון הדברים החשובים לטווח ארוך, המחיר של התסכול בדחיית הדברים החשובים יהיה כבד יותר מהסיפוק שבלסיים את הסידור הקטן הזה, שגם ככה נוהג להתארך ולהסתבך.
הנה טיפ קטן שיעזור לנו לנהל את הזמן בצורה יעילה יותר כך שבסוף היום נרגיש שלמים ומדויקים יותר בעשיה שלנו.

 1.  ביחרו זמן בשבוע שלכם שיהיה "זמן סידורים". למשל, ימי ראשון בין אחת לארבע בצהריים.
 2.  עשו עם עצמכם הסכם: מהיום סידורים שייכים לזמן הזה ולזמן הזה בלבד. אם יצוצו סידורים (שאינם מחייבים פיתרון מיידי) נרשום אותם בריבוע הקרוב של זמן סידורים (או בבא אם הריבוע הקרוב מלא כבר. רוב הסידורים יכולים לחכות, בינינו, שבוע נוסף).
 3.  עשו לעצמכם סדר יום שנותן מקום ראשי לדברים החשובים וכאשר צצים סידורים ומטלות לטיפול עתידי – אכן רישמו אותם במקום המוקצה לכך.
  אם תעבדו בצורה זאת, תוכלו להרגיש שאתם שלמים יותר בעשיה שלכם. אתם לא דואגים שסידורים יישכחו למרות שאתם לא עושים אותם בו בזמן מכיוון שאתם דואגים לרשום אותם באופן מסודר במקום הנכון לכך.
  כאשר יגיע זמן הסידורים, תושלו לשים לב שאתם הרבה יותר נינוחים בביצוע הסידורים עצמם, כולל הבלת"מים מגיעים איתם, כי אתם בזמן הנכון והמוגדר לכך, ולא מגניבים אותם על הדרך.
  בהצלחה!!!
  עמית בן דוד, מאמן (קואוצ'ינג) אישי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
דילוג לתוכן